مقالات

1396-4-7

نویسنده : علی ناظمی

تفاوت تبلیغات و بازاریابی

بازاریابی:

 فعالیت ها و آموزش هایی که باعث تشویق افراد به انتخاب محصولات و یا خدمات شما می شود بازاریابی است، بازاریابی شامل بخش هایی کوچکتر مانند نحوه تبلیغات، شناخت مشتریان، پشتیبانی خدمات و محصولات و جذب رضایت مشتریان برای تشویق به همکاری مجدد با شما می شود.

تبلیغات:

عبارت است از فعالیت هایی که به معرفی و نمایش خدمات یا محصولات حرفه ای شما به مشتریان کنونی و بالقوه است. با پرداخت پول و از طریق شرکتها و فرصتهای جانبی مانند سایتهای اینترنتی و بیلبورد را می توان به تبلیغات پرداخت.

تبلیغات در عمل بعنوان بخشی از فرآیند بازاریابی عمل می کند و مستقل از آن نخواهد بود. وظیفه تبلیغات معرفی قسمت مشخصی از خدمات شما بوده و به معنی تعیین استراتژی های لازم برای نحوه، زمان و مکان معرفی محصولات است.
 

تبلیغات مهمتر است یا بازاریابی؟


بازاریابی شامل موارد زیر است:

تبلیغات بخشی از بازاریابی است و نقش مهمی در موفقیت شما دارد، ولی برای دست یابی به بیشترین بازدهی،  هماهنگی کافی بین آن و سایر بخش های بازاریابی لازم است. برای  بازاریابی باید زمان و هزینه صرف کرد و میزان بازدهی آن در بلند مدت قابل اندازه گیری است.

تفاوت بازاریابی سنتی با بازاریابی اینترنتی

بازاریابی سنتی همان گونه که از اسمش پیداست از روش های معمول و رایج بهره می برد که برای دنیای امروزی و با این مشغله کسالت آور و خسته کننده است:

بازاریابی اینترنتی بیشتر مبتنی بر روش های درونگرا یا جاذبه ای (Inbound Marketing) بوده و از کانال هایی مانند:

 استفاده می کند. مزیت بزرگ روش های بازاریابی اینترنتی اندازه گیری میزان اثربخشی آن به طور دقیق است. در واقع به دلیل وجود ابزارهای آمارگیری پیشرفته ای مانند گوگل آنالیتیکز و نرم افزارهای اتوماسیون بازاریابی، می توان یک مشتری را از بدو ورود به سایت و پیمودن مراحل مختلف تا انجام خرید نهایی ردیابی کرده و بهترین کانال ها را برای جذب مشتری شناسایی و توسعه داد.

برای مشاوره در زمینه کسب و کار گردشگری خود با ما تماس بگیرید.

02126655247

02122208937

09021160645