مقالات

1395-10-16

نویسنده : زهرا رحمانی

سال 2017، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان سال بین‌المللی توسعه گردشگری پایدار شناخته شده است. سالی که گرایش‌های سفر گردشگران به تبع پدیده گرم‌شدن جهانی تغییر کرده و به مقاصدی که در معرض خطر ناشی از این پدیده هستند رو می‌آورند؛ به‌طوریکه آفریقای جنوبی، قطب جنوب، دیواره بزرگ مرجانی در استرالیا، ونیز و قطب شمال به‌ترتیب، محبوب‌ترین مقاصد گردشگری سال 2017 را شکل می‌دهند.  مهم‌ترین انگیزه‌های سفر در این سال عبارتند از: کشف مقاصد جدید، جستجوی تجارب معتبر، استراحت و تمدد اعصاب، خودشکوفایی و ماجراجویی ...

مقاصد محبوب گردشگری در سال 2017

"سازمان ملل متحد" با شناسایی اهمیت گردشگری بین‌المللی در ارتقاء فهم بهتر در میان مردم جهان، آگاهی بیشتر از میراث ارزشمند تمدن‌های مختلف، درک بهتر از ارزش‌ها و باورهای فرهنگ‌های مختلف و به تبع آن کمک به افزایش صلح در جهان، سال 2017 را سال بین‌المللی توسعه گردشگری پایدار معرفی نموده است.

بنا به گفته یک آژانس بین‌المللی پیشرو گردشگری، سال 2017، سال مسافرانی است که خواهان کشف مقاصد جدید، تجارب معتبر، خودشکوفایی، ماجراجویی، استراحت و تمدد اعصاب هستند. برای سال 2017، آفریقای جنوبی به عنوان یک مقصد نوظهور بین‌المللی در حوزه ماجراجویی معرفی شده است. در حقیقت آفریقای جنوبی یک مقصد گردشگری قابل استطاعت و منحصربه فرد است که انواع تجارب گردشگری از تجارب خارق‌العاده حفظ محیط زیست و برنامه‌های خلاق آشپزی گرفته تا بهترین سرگرمی‌های ماجراجویانه را ارائه می‌دهد. این مقصد در پیمایش گرایش‌های گردشگری سال 2017 خود از همفکری 772 مشاور در آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، آسیا-اقیانوسیه، کارائیب، اروپا، آفریقا و خاورمیانه استفاده کرده است. پس از آفریقای جنوبی به عنوان اولین مقصد، جزایر گالاپاگوس، کاستاریکا، نیوزلند و پرو به‌ترتیب به‌عنوان برترین مقاصد ماجراجویی در سال 2017 شناخته شده‌اند.

به موازات گرم‌شدن جهان و افزایش دما و سطح آب اقیانوس‌ها به عنوان یک تهدید رو به افزایش، محبوبیت "مقاصد سریعاً درحال تغییر" که در معرض خطر ناشی از افزایش گرمای جهانی هستند به شدت افزایش یافته است؛ به طوری‌که قطب جنوب، دومین مقصد محبوب، دیواره بزرگ مرجانی در استرالیا، سومین و ونیز و قطب شمال به‌ترتیب به‌عنوان چهارمین و پنجمین مقاصد محبوب در سال 2017 شناخته شده‌اند. درحقیقت کوبا، قطب جنوب، دیواره بزرگ مرجانی، ونیز و قطب شمال 5 مقصد در معرض خطر/ سریعاً در حال تغییر هستند که در این میان، کوبا محبوب‌ترین مقصد در این حوزه به‌شمار می‌رود و اکثر مسافران اشتیاق زیادی برای تجربه فرهنگ منحصر به فرد این کشور دارند.

به طور کلی مسافرت‌های چند نسلی (که در آن سفر به همراه مادربزرگ و پدربزرگ و فرزندان صورت می‌گیرد)، سفرهای ماجراجویانه، کروزهای رودخانه‌ای، مسافرت‌های خانوادگی و جشنواره‌ای (مراسم نامزدی، تولد و ...) ، به‌ترتیب برترین گرایش‌های گردشگری سال 2017 را شکل می‌دهند.

02122208937

02126655247

09021160645