مقالات

1395-10-15

نویسنده : زهرا رحمانی

برند شخصی شما، نشان دهنده نحوه ظاهر شدن شما در دنیا است؛ زمانی که افراد هویت شما را بشناسند و برندتان را درک کنند، به یک مرجع قابل اعتماد در صنعت خود تبدیل می‌شوید. اما سوال اینجا است که چگونه بهتر شناخته شویم و نفوذ و اعتبار خود را افزایش دهیم؟ در این مقاله 5 راه کلیدی برای ایجاد یک برند شخصی معتبر ارائه شده است:

1 . خود واقعی‌تان را بشناسید و درک کنید

تصور کنید ایجاد یک برند مصنوعی چقدر سخت خواهد بود! شما مجبور هستید یک رفتار از پیش تعیین شده داشته باشید، کلمات مشخصی را بگویید و اقدامات مشخصی را انجام دهید، بدون توجه به اینکه چه احساسی نسبت به برند خود دارید.

در واقع برند شخصی باید بازتابی از هویت شما باشد؛ چراکه افراد با افراد ارتباط برقرار می‌کنند و اگر شما به عنوان یک فرد واقعی ظاهر نشوید، هرگز نمی‌توانید اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید. ایجاد یک برند شخصی معتبر، در درجه اول مستلزم شناخت و درک هویت واقعی و به اشتراک گذاری آن با مخاطبانتان است.

2 . مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید.

اگر درصدد ایجاد یک برند شخصی هستید، باید بر یک مبنای منظم ارتباط برقرار کنید. اگر دقیقا مشابه دیگران رفتار کنید، هیچگاه متمایز نخواهید شد؛ بنابراین همیشه از موضع دانش و قدرت صحبت کنید، خود را نسبت به موضوع مورد بحث آگاه نشان دهید و سوالات را به روشی پاسخ دهید که نیاز مخاطبانتان را برطرف کنید.

از خودتان مطمئن و در عین حال انتقادپذیر باشید و دیگران را برای به اشتراک گذاری دیدگاه‌هایشان تقدیر نمایید و در صورت مشروع بودن انتقاداتشان، آن ها را از بهبود عملکرد خود در آینده مطمئن سازید.

3 . مقالاتی پیشرو و غنی در حوزه کاری خود بنویسید و در مصاحبه ها سهیم باشید.

نوشتن مقالات و سهیم بودن در مصاحبه ها تصدیق کننده میزان اعتبار شما است و فرایند شناخته شدن شما نزد مخاطبان را سرعت می‌بخشد. حضور در رسانه ها و مشارکت با ناشران آنلاین، یک تکنیک قوی برای اثبات این حقیقت است که شما نسبت به آنچه که می‌گویید آگاه هستید. در حقیقت هر مقاله یا مطلبی که منتشر کنید، گامی به سمت افزایش اعتبار برندتان برداشته‌اید.

4 . حضور آنلاین خود را پررنگ کنید.

دیده شدن در فضای آنلاین، حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی، تعامل با دیگران و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و محتوای ارزشمند، ابزارهایی برای تقویت جایگاهتان در دنیای رقابتی امروز است. به طور مرتب نام خود را در گوگل سرچ کنید تا از میزان دیده شدن و شناخته شدنتان توسط مخاطبان و آنچه که درباره شما می‌گویند، آگاه شوید.

5 . دانشجوی صنعت خود باشید.

هر چه قدر هم که دانش شما نسبت به صنعت و حوزه کاری‌تان زیاد باشد، تغییرات با نرخ بالاتری در حال رخ دادن هستند و شما باید همیشه نسبت به آخرین رویه ها و رویکردهای صنعت خود به روز باشید.

ایجاد یک برند شخصی معتبر، فرایند زمانبری است و اگر نتوانید ان را به پایان برسانید، زمان خود را هدر داده اید. بنابراین، اگر نمی‌خواهید اعتبار خود را از دست بدهید، باید بر یک مبنای منظم در دنیای الکترونیک فعالیت کنید، چیزهای جدیدی یاد بگیرید، مهارت هایتان را پرورش و دانش خود را ارتقاء دهید.

مادامی که شما در حال تقویت برند شخصی خود هستید، فرصت های تازه ای پیش رویتان قرار خواهد گرفت و مخاطبانتان با شناختی که از شما به دست می‌آورند از شما می‌خواهند که بخشی از کسب و کارشان باشید.

برای ایجاد یک برند شخصی معتبر با ما تماس بگیرید.

02122208937

02126655247

09021160645