مقالات

1396-5-8

نویسنده : مهلا رضایی

فانوس در روسیه (۲): جاذبه ها

امروز قراره سری به زیبایی های روسیه ، پهناور ترین کشور جهان ، بزنیم . بیشتر قسمت های کشور  روسیه به خاطر آب و هوای سرد و وضعیت بارش کم خالی از سکنه هست . بهترین زمان سفر به روسیه مرداد ماه و اوایل شهریور ماهه ، تو فصل زمستان اینجا هوا خیلی سرد میشه ولی باز هم علاقه مندان خاص خودش رو داره افرادی که عاشق دیدن برف و برف بازین ، اومدن اینجا تو فصل بهار هم خوب نیست چون تو بهار برف ها در حال آب شدن هستن و رفت و آمد رو مشکل میکنه .

یکی از جاذبه های زیبای روسیه دریاچه ی قدیمی و زیبای بایکال هست . بایکال عمیق ترین دریاچه آب شیرین جهانه که ثبت میراث جهانی یونسکو هم هست . آب زلال و شفافی داره و خیلی هم خنکه . به خاطر قدیمی و دور افتاده بودن این دریاچه ، داخل این دریاچه ماهیان و جانوران کمیاب و خاصی زندگی میکنن که تو مناطق دیگه ای از دنیا نمی تونی اونا رو پیدا کنی مثل فک آب شیرین که فقط تو این دریاچه زندگی میکنه . این دریاچه به خاطر بزرگی و عمقی که داره بزرگترین منبع آب شیرین دنیاست. منظره زیبایی از کوه و جنگل هم داره که زیبایی اینجا رو چندین برابر کرده .

مجسمه ی مادر میهن مجسمه ی زنی هست که گردشگران زیادی رو به خودش جلب میکنه چون این مجسمه یه بنای یاد بوده برای کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده . مجسمه ی زنی هست که شمشیر به دسته و آماده حمله انگار داره جمع پشت سرش رو به مبارزه بیشتر تشویق میکنه و دستور حمله میده . از نظر بلندی بلند تر از مجسمه ی آزادی هست و تو کتاب رکورد های گینس به عنوان بلندترین مجسمه یادبود جهان ثبت شده . فضای اطراف مجسمه هم یه فضای سرسبزه و زیبایی خاصی به مجسمه داده .

کلیسای جامع سنت باسیل تو میدان سرخ قرار داره که یکی از مهمترین میدان های روسیه هست . این کلیسا یکی از زیباترین بناهای تاریخی روسیه است که از قرن ۱۶ میلادی تا زمان حال گردشگران زیادی با دیدن این کلیسا زیبایی اون رو تایید کردن ، طراحی گنبد و بنا و رنگ آمیزی اون منحصر به فرده و به خاطر همین ازکلیسا های دیگه متمایز شده . نام این کلیسا برگرفته از نام یکی از قدیسان محبوب ارتدکس است . این بنا به عنوان بنای یادبود تصرف شهر قازان به دستور ایوان مخوف ساخته شد .

کوه البروس که بلندترین نقطه در روسیه است و هر ساله تو فصل زمستان گردشگران زیادی برای اسکی و اسنوبرد به اینجا میان . خود روس ها که فکر میکنن اینجا بلندترین نقطه تو اروپاست . یه نکته جالب اینه نام این کوه با نام کوه البرز هم ریشه و یک نام ایرانی است . کاخ پترگوف در نزدیکی سن پترزبورگ قرار داره و به دستور پتر کبیر پادشاه روسیه در اوایل قرن ۱۷ ساخته شده . فواره های پلکانی و آبراهه ی زیبا با درختان کاج انبوهش منظره زیباییه که جلوه خاصی به این کاخ داده و به خاطر همین یکی از پرطرفدارترین کاخ های روسیه است .

اگر به نظرت این اطلاعات جالب بود، برای دوستات هم بفرست.

راستی!!!!!! میتونی اطلاعات شهرها و کشورهای دیگه رو اینجا ببینی.

https://goo.gl/zC4l8c