مقالات

1396-5-7

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

۸ قانون جهت ایجاد کسب و کاری موفق

ست گلدمن و  بری نالبوف برای شرکت  خود از ابتدا سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری داشتندآنها هشت قانون موفق شدن در کسب و کار به طور جدی را بیان داشتند که خود نیز برای موفقیت برند خود از آن بهره گرفته و به کار بستند.

  • تلاش با همه توان

در جامعه امروز می توان از طریق کارآفرینی محصولات، شرکت های بزرگ، خدمات شگفت انگیزی ایجاد کرد. جهان هر روز در حال تغییر است و چیزی که از ابتدا شروع می شود در پایان، به همان شکل باقی نمی ماند و تغییر می کند. برای یک چیز کاملا اساسی و بهتر قطعا باید تصمیم گیری متفاوتی داشته که تاثیر گذار است.

  • عدم کپی برداری

اگر ایده شما واقعا پیچیده است و زمان می برد، به یک سیستم نوآوری مداوم نیازمند هستید تا بتوانید رقابت بزرگی را در بازار داشته باشید. اگرچه راه دیگری نیز وجود دارد که با زمان بردن قابل انجام است.

  • صندوق پول برای اشتباهات 

سازمانی که راه اندازی می کنید آیا شامل صندوق پولی یا مالی می شود؟ شما درطول راه ممکن است با اشتباهاتی رو به رو شوید که جبران آن هزینه براست. از این رو ایجاد یک صندوق پولی می تواند بسیار مناسب و کارآمد باشد.

  • از دست ندادن کنترل

با از دست دادن کنترل خود، شما در حقیقت فرهنگ و چشم انداز شرکت خود را نابود می سازید. همیشه صبور باشید و با صبر و تفکر مشکلات خود را حل کنید، البته گاهی برای از بین بردن یک مشکل باید از صندلی خود بلند شوید و  اقدامی کنید.

  • انعطاف پذیری

چشم انداز و هدف ارزش های اصلی کسب و کار شما مواردی هستند که باید همیشه جلوی چشم شما باشند و هرگز جایگزینی نتوانند پیدا کنند. اما در این میان انعطاف پذیری در گزاره های ارزش، محصولات و خدماتی که شما ارائه می دهید به عنوان انجام هدف مهم تلقی شود. بسیاری از کارآفرینان هنگامی که مشاهده می کنند نمی توانند چیزی را با نیاز مشتری تطبیق می دهند در حقیقت قادر به رقابت در بازار نیستند.

  • بودجه کم و هدف بزرگ

هزینه ها با گذشت زمان دو برابر می شود و افکارتان نیز در این میان دو برابر خواهد شد. از شروع کسب و کار، هزینه نکنید و در مورد بودجه سخت گیر باشید. هیچ سازمان فانتزی با بروشورهای رنگی فانتزی وجود ندارد. هدف شما این بوده تا زمان رسیدن به هدف زنده بمانید. صرف بودجه برای موارد غیر ضروری  چیزی جز یک خودکشی یا مرگ سریع کسب و کار شما نیست.

  • مراقبت از خانواده، سلامت شخصی و معنوی

برای کسب و کاری موفق باید یک مسیر درست داشت. یک بنیانگذار برای حداقل ۵ سال بیش از ۱۸ ساعت فعالیت دارد نخست باید به هدف اعتقاد داشت، دوم آن که تعادل شخصی هدایت کرد. این یعنی باید روابط خانوادگی را گسترش داد تا موجب سلامت عقلانی و معنوی شد. بنابراین ایجاد کسب و کار سالم و موفق نیازمند فردیست که از نظر  روحی و بدنی، سالم باشد.

  • ایجاد برند سازمان یافته

آیا شما برای این کسب و کار ایجاد کردید که روزی آن را به فروش برسانید؟ شاید. آیا ایجاد کسب و کار تنها به دلیل فروش انجام گرفت؟ قطعا نه. هنگامی که شما شروع به ایجاد کسب و کاری می کنید، باید با اشتیاق و شوقی جهت رسیدن به هدف استارت کار را بزنید. زیرا با ایجاد یک برند با ارزش مشتریان ارزشمندی نیز کسب خواهید کرد. کسانی که برای کوتاه مدت می خواهند برندی ایجاد کنند قطعا موفقیت زیادی کسب نمی کنند.

منبع: www.forbes.com

با ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵