مقالات

1396-5-1

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

شش پیشنهاد برای ایجاد و بهبود کسب و کارها

یک کسب و کار، با یک ایده آغاز می شود. اما هر ایده به عمل تبدیل نمی شود مگر آن که افراد با تلاش و پشتکار خود آن را به عمل برسانند. همانند هر هدف بزرگ، اگر به کوچک کردن وظایف بپردازید به اندازه کافی فرصت خواهید داشت تا کار را شروع نمایید.

یکی از موارد کلیدی کسب و کار موفق که بیشتر در مرحله ابتدایی انجام می گیرد، این است که از چیزهای کم هزینه و ساده بهره گیرید. هزینه صرفا جنبه مالی نیست و می تواند شامل زمان شود. بنابراین برای شروع یک طرح ساده ایجاد کسب و کار را به وجود آورید که نمای کلی کسب و کار کوچک شما را نشان می دهد. این مراحل به شرح زیر هستند:

  • دیدگاه خود را تعریف کنید که نتیجه نهایی این کسب و کار چیست؟
  • ماموریت خود را تعریف کنید که برای چه دلیلی این ماموریت ها را در کار خود انجام می دهید؟
  • اهداف خود را تعریف کنید. این یعنی توضیحی از اهداف خود که در نهایت همراه با ماموریت و بینش به نتیجه ای می انجامد.
  • استراتژی های اساسی خود را شرح دهید. چگونه و از چه راهی می خواهید به اهداف برسید؟
  • یک برنامه قابل عمل ساده را نوشته و اقدامات کوچکی که برای رسیدن به اهداف انجام می گیرد را شرح دهید.

این اقدامات ممکن است طولانی باشند اما مطمئنا سازماندهی کاملی به کسب و کارتان از همان ابتدا می بخشد. اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتر در طرح کسب و کار خود دارید یا می خواهید طرح کسب و کار مبتنی بر سرمایه گذاری خود را بنویسید، می توانید از کتاب های راهنما بهره گیرید. این کتاب ها درس هایی درباره چگونگی تسلط بر بازار را توسط کارآفرینان شرح می دهد که روش های قابل قبول و کارآمدی است.

در حالی که به شدت توصیه می شود هزینه های خود را کم کرده تا با کمبود بودجه رو به رو نشوید، مهم است که برای ابتدا چه بودجه ای را درنظر گرفته اید. اگر شما تأمین مالی درستی داشته و تصمیم گیری اساسی کرده باشید قطعا این راه می تواند کمک شایانی برای آغاز باشد. شما باید حداقل ۲۰ درصد بودجه اضافی برای موارد غیرمعمول، اضافی و اتفاقات دیگر درنظرگیرید. همچنین میزان هزینه ای که برای موارد اضافی خرج می شود را پیش بینی کنید، اگرچه آمار آن برای شما مبهم است اما می تواند جهت رسیدن به میزان سود لازم در کسب و کار به شما کمک کند و به نوعی تعیین هزینه داشته باشید.

  • تصمیم گیری برای یک نهاد قانونی

برای ایجاد ثبت اسناد و مدارک کسب و کار خود هزینه ای کنید. البته این هزینه به تعرفه های دولت شما بستگی دارد. پیش از شروع هر کاری ابتدا یک جستجو و بررسی کنید تا از هزینه های ایجاد اسناد و مدارک کسب و کار خود با خبر بوده و آگاهی داشته باشید. اغلب در فاز آزمایش که مرحله ابتدایی کسب و کار کوچک شما را شامل می شود کمتر با اسناد و مدارک و هزینه های کاغذی رو به رو هستید. این می تواند موجب شود شما در ابتدا پول نقد بزرگی را برای آینده ذخیره کرده تا به کارگیرید. در هر صورت به عنوان یک فرد تنها عمل کردن، خطراتی را پیش روی شما می گذارد که باید این خطرات پیش رو را نیز در نظرگیرید. البته مشاوره با یک وکیل نیز قطعا در این زمینه مفید خواهد بود و مشکلات را از پیش رو بر می دارد. هنگامی که طی سه تا شش ماه نخست کسب و کار، عملکرد پایدار و بی نقصی داشتید شما قطعا می توانید به شکل ثابت این راه را ادامه دهید.

  • مراقبت از پول

هر کسب و کاری که ایجاد می کنید باید حساب مالی را از حساب اصلی جدا سازید. اینکه یک حسابرسی در کسب و کار شما انجام گیرد و در بانک حساب جداگانه ای ایجاد شود کاری مطمئن است. آن چیزهایی که شما نیاز دارید این است که در موسسات مالی یا بانک ها پروندهایی با اطلاعات شخصی خود ایجاد کنید و قدم اول را بردارید.

  • ایجاد وبسایت

صرف نظر از این که کسب و کار شما چیست بایستی یک وب سایت ایجاد کنید. این بدان معنی بوده که باید URL شخصی به وجود آورده و مشتریان را به سمت خود بکشانید.

  • آزمون فروش

سعی کنید این کلمه را در روش های خلاقانه و ارزان به کار گیرید. مطمئن شوید که چه منابع دردسترسی برای شما وجود دارد؟ اگر یک کسب و کار مبتنی بر محصول دارید، سعی کنید محصول خود را در جلسات مبادلات آزمایش کنید تا آنچه که تفکر می کنید را تحت آزمایش قرار دهید.از طریق تبلیغات ساده فیسبوک با بودجه محدود یا با یک حساب کاربری ساده در گوگل AdWords ترافیک را به وب سایت خود آورده و آن را آزمایش و تست کنید.

  شما با انجام شش مرحله فوق می توانید با حداقل بودجه کسب و کاری به راه اندازید. این روش های فوق العاده برای تست پایداری کسب و کار کوچک است و نیازی به هزینه پول و ایده بسیار نیست.

منبع:  www.entrepreneur.com

با ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷
۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵