مقالات

1396-4-27

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

سه راهکار برای بهبود برند کسب و کار ها

جذب و حفظ استعدادهای مناسب، مهم ترین بخش هر کسب و کار است، با این حال به عنوان یک مبارزه برای حفظ استعداد برتر، لازم نیست دسته ای از استعدادهای قوی را حفظ کرد. آن دسته از سازمان هایی که رویکرد دراز مدت را برای سرمایه گذاری در برند خود استفاده می کنند و با نیازهای تجاری بلندمدت نیز هماهنگ می شوند، پیش از رقابت در حال پیشرفت هستند. این سازمان ها به  مهمترین تیم های داخلی خود برای همکاری یا یکدیگر متکی می باشند. نخست،  مدیریت منابع انسانیبوده که مسئولیت آن مدیریت استراتژیک شرکت است که با تضمین کارکنان را به شرکت می آورد، دوم بخش بازاریابی بوده که پیام های  مدیریت منابع انسانیرا در کانال های مختلفی به مخاطبین مورد نظر انتقال می دهد.

·        پرورش سفیرانی برای برند

شناسایی کارکنانی که معتقد به اهداف و ارزش شرکت هستند در جذب دیگر کارکنان کمک می کند. این در حقیقت سفیر برند نام داشته و مشتریان بهترین کار را با افرادی که در زمینه اخلاق، فرهنگ و تحویل شرکت مورد توجه کاری انجام می دهند، خواهند کرد. به همین دلیل سفیران برند نقش کلیدی در حفظ مشتری داشته و وفاداری کسب و کار شما را رقم می زنند. یک کارفرمای بزرگ دارای فرهنگ عالی، شهرت و روند استخدام قوی است. یک نمونه عالی این برند باید به آدیداس اشاره داشت که به طور واضح ارتباط بین برند کارفرمایان و کاندیدای مجرب را حفظ می کند. این امر استراتژی کسب و کار پیچیده، سریع و ساده را به ارمغان خواهد آورد. کارکنان بوسیله هدفی مشخص به تقویت سوژه می پردازند و همچنین وکلای برند کارفرما نیز در این زمینه نقش موثری دارد. این هدف برای تمام استراتژی کارفرمایان تنظیم می شود و در نهایت منجر به فرهنگی منحصربفرد با تقویت توانایی مردم خواهد شد.

·        نگه داشتن موارد سریع

به طور فزاینده، کسب و کار ها به خصوص شرکت های پیشرفته فناوری چون Rackspace و Intuit به ایجاد ارتباط بین مشتریان و کارفرمایان برند خود می پردازند تا به اهداف کلی دست پیدا کنند. این موضوع به هر گوشه از کسب و کار، استراتژی داخلی و تمامی کانال های خارجی نفوذ پیدا می کند. درباره Rackspace باید بیان داشت که کارکنان آن به عنوان Rackers شناخته می شوند و اساس پیشنهادی مشتری را تشکیل می دهند. شما تنها یک سرویس ابری را مدیریت نمی کنید، بلکه شما به افراد و تخصص های شرکت خواهید پرداخت. این موردی بوده که شرکت موردبحث را از دیگر شرکت های فعال ابری جدا می سازد.

به طور مشابه شرکت هایی مانند  AXA ، در تلاش هستند تا سرمایه گذاری رو به رشدی در فضای InsurTech به ارمغان آورد، این مورد یک استراتژی برند کارآفرین بوده و به درک آن پرداخته و به شناسایی هدف مشخصی که برای جمعیت انجام گرفته، پرداخته است Great Global Adventure initiative.به یک فارغ التحصیل فرصت سفری جهانی را داده تا افراد دو دوره کارآموزی با AXA را سپری کنند. همچنین این افراد در پروژه های شرکت نیز مشارکتی هایی خواهند داشت که به شکل گسترده ای نیست. فرد برنده استخدام دائمی می شود و راه را برای دیگر فارغ التحصیلان جهت ماجراجویی باز می کند. این برنامه حجم استعداد بالا دست خود را با حداقل سرمایه گذاری و همکاری با بازاریابی افزایش می دهد. برای شرکت های فناوری، ملاحظات اصلی برای برند کارآفرینان باید روند استخدام سریعی داشته و همکاری باید به نوبه خود جهت ایجاد استعداد قوی صورت گیرد.

 ·        تمامی این ها با مصاحبه آغاز می شود

البته پیش از آن که شرکت به استخدام نامزدهای جدید بپردازد، مهم این بوده که هر فردی در مقابل کاندیدا با آموزش هایی همراه شود که چه برنامه نویسی نورولوژیکی و چه مصاحبه مبتنی بر رفتار. مصاحبه کننده یک پنجره اخلاق در محیط کار شرکت محسوب می شود. بنابراین اهمیت دارد که اطمینان حاصل کنید آنها به وضوح برند تجاری را منعکس می سازند. اگر روند مصاحبه سازمان شما، کاندیدها را تغییر دهد بدون شک فرصت دیگری پیدا می کند. شرکت ها باید در گفتن داستان خود و ارائه یک گزارش از کارمند به طور مشخص تعریف شده، بپردازند. از نظر تاریخی گزاره های استخدام بر روی اصول اولیه مانند حقوق و فرصت های سفر متمرکز بودند. در حالی که نیروی کار امروزی، یک کارمند آینده نگر بوده که در شرکتی به صورت جامع فعالیت داشته و از همان ابتدا مخالفتی با برند ندارد. هنگامی که استراتژی برند کارآفرین موثر واقع می‌شود، جذابیت، حفظ استعداد کسب و کار برای شما ساده می شود.

منبع: www.b2bmarketing.net

برای مشاوره بازاریابی کسب و کار خود با ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵