مقالات

1396-4-25

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

وظایف کسب و کار ها و سازمان ها در مقابل مشتری

"مشتری شما یکی از سهامداران کسب و کار محسوب می شود." این عبارت همیشه توسط کسب و کارهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد که نشان می دهد مخاطبان آنها بسیار ارزشمند هستند. با این حال چقدر زمان لازم است که یک سازمانی مشتری را به مهمترین ستون کسب و کار خود تبدیل کند؟

در دنیای دیجیتال امروز، تجربه مشتری جهت بدست آوردن و حفظ مشتریان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکپارچه سازی هر دو اطلاعات آنلاین و آفلاین برای ارائه به مشتری تنها راه یک تجربه بی نظیر توسط مشتری است.

  • تبدیل اطلاعات به بینش مشتری

اطلاعات در یک سرعت قابل اندازه گیری گسترش پیدا کرده و بهره برداری از آن امری تقریبا غیرممکن است. تصور کنید یک ثانیه بدون سرچ جدید گوگل، ویدئو یوتیوب یا توییت های آنلاینی در کار نباشد. این فرصت بزرگی بوده تا تیم بازاریابی و فروش با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و به هدف خود مستقیما دست پیدا نمایند. با این حال بسیاری از سازمان های بازاریابی با حجم مناسبی دچار مشکل شده بدون اینکه برخی موتورهای جستجو بتوانند به درک داده ها بپردازند. ضروری است که سازمان های بازاریابی، برای داده های بنیادینی سرمایه گذاری کنند. این اطمینان باید حاصل شود که داده ها به شکل دقیق، به روز و سازمان یافته در سراسر بخش ها قابل دسترسی است. این عمل اجازه می دهد تا رویکرد ارتباط با مشتری از طریق بازاریابی، فروش، مالی و یا خدمات به مشتریان محیا گردد. هنگامی که چنین نمایش ارتباطی را مشاهده می کنید، امکان ارائه تجربه شخصی به مشتریان فراهم می آید. در برخی موارد شما می توانید این تجربه های تخصصی را در اینترنت به کارگیرید. در موارد دیگر می توانید این تجربه را به شکل فیزیکی همچون نمایشگاه به اشتراک دیگر افراد بگذارید.

  • بازاریابی در دنیای گسترده و تسریع تجربه مشتری

ظهور مجموعه ای از داده های گسترده به طور کامل مسیر چشم انداز یک مشتری را تغییر می دهد. تمامی اینها بر توانایی پیگیری هویت مشتری در چندین کانال خواهد بود که ممکن است دشوار به نظر برسد در صورتی که شما یک شناسه واحد را نداشته و بوسیله فردی پیگیری کنید.

برای مثال یک خریدار در شرکت می تواند سفر خود را به عنوان بازدیدکننده ناشناس در وب سایت شما که بوسیله ابزار تحلیل و بررسی سایت ها آنالیز می شود، آغاز کند. سپس آنها می توانند از طریق یک سرویس شناسایی بازدیدکننده وب یا فروم وب تکمیل شده به هنگام آپلود مقاله اطلاع رسانی داشته باشد.

بدیهی است که متخصصان فروش و بازاریابی B2B باید یک رویکرد مبتنی بر داده ها را در نظر بگیرند که مشتری را در مرکز کسب و کار قرار می دهد. کسب و کار خود را بوسیله فناوری هایی چون IOT یا هوش مصنوعی جهت به دست آوردن  مشتری رونق دهید. همانطور که مشتری با طرف دیجیتالی سروکار دارد، طرف کسب و کار نشان می دهد که چگونه می توانند تجربیات بی نظیر را با مقدار بسیاری از اطلاعات موجود ایجاد کنند.

ترکیب روش سنتی و جدید داده ها می تواند موجب برقراری ارتباط با مشتری در زمان مناسب و از طریق کانال راست با دقیق ترین محدوده باشد. مشتری مهمترین مشارکت کننده بوده که اگر زمانی اشتباهی توسط اطلاعات نادرست صورت گیرد، می توان از طریق تلفن و ایمیل اقدام کند.

منبع:www.b2bmarketing.net

با ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵