مقالات

1396-4-24

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

8 باید و نباید در تغییرات مدیریتی بازاریابی کسب و کار شما

تغییر بخش اجتناب ناپذیر هر کسب و کاری است، تحقیقات نشان داده که بیش از نیمی تلاش ها در ابتدا موفق می شوند، مشخص است که تغییر در زمینه مدیریت کسب و کار، آسانتر از کسب موفقیت است. اما در این میان چه چیزی و مواردی در تلاش برای تغییر مدیریت در طولانی مدت متفاوت بوده و موثر واقع می شود؟ دن میلمان نویسنده کتاب راه جنگجوی قدرتمند می‌گوید:

" تمام تمرکز خود را برای تغییر بگذارید؛ با گذشته به مبارزه نپردازید و آینده را بسازید."

چهار توانایی درست و نادرست تغییرات پایدار وجود دارند که موجب تداوم سازمانی کسب و کار شما خواهد شد.

  • درست: یک مورد برای تغییر ایجاد کنید

هیچ کس نمی خواهد برای تغییر، به تغییر بپردازد. با توجه به اینکه میزان موفقیت بسیار نیست بنابراین نباید این ریسک را انجام دهید. مگر آن که پرونده قوی برای حمایت از این موضوع وجود داشته باشد تا به آن تکیه کنید.

  • درست: یک طرح ارتباطی سیستماتیک ایجاد کنید

اکثریت مراحل تغییر سازمانی مهم هستند، اما اغلب افراد ایجاد یک طرح ارتباطی جامع را فراموش می کنند یا به آن توجهی ندارند.

شما بایستی بتوانید در زمانی مناسب محتوایی ایده آل را با افرادی مناسب به اشتراک بگذارید. یا به شکلی تصادفی شایعه ها را بازبینی نمایید. در این میان فردی یک چیز را شنیده و به دیگری منتقل می کند و از این طریق خبری شایعه وار در سطح شرکت پخش می شود که باید شناسایی گردد.

  • درست: کارکنان را در فرآیند تغییرات شریک کنید

برخورداری از ارتباط منظم در ایجاد طرح انتقال بین کارکنان امر مهمی تلقی می شود. هنگامی که کارکنان تصور کنند که درگیر هستند بیشتر تلاش کرده و به حمایت از سرمایه گذاری می پردازند و از این رو کمتر به فکر مقاومت هستند.                                                                                                                                                                  

  • درست: پیروزی های کوچک را جشن بگیرید

پیروزی در دستاوری کوچک راه را برای موفقیت بزرگ باز می کند. برای مثال شما هدفی دارید و باید از 37 مرحله گذر کنید این بدان معنا نیست که به سادگی از هر مرحله گذر کنید تا به هدف برسید. سعی کنید در هر مرحله توقف کرده و در هر قدم موفقیت جشنی بگیرید. دیگر مثالی که باید زد این بوده که شما پروژه ای را در حین انجام دارید که تاکنون 5 درصد آن انجام گرفت، شما بایستی برای همین 5 درصد جشنی بگیرید تا راه برای رسیدن به اتمام پروژه سهل شود.

  • نادرست:  خیلی دیر شروع کردن

هنگامی که پروژه ای تحت فشار زمان قرار دارد قطعا انجام نخواهد گرفت. پروفسور جان کاتر استاد دانشگاه هاروارد می گوید:

" مهمترین درس یادگیری از موارد موفقیت آمیز این است که روند تغییر از طریق یک سری مراحل انجام گیرد که به طور کلی مدت زمان قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد. گذر از مراحل این توهم را ایجاد می کند که سرعت بالایی در کار وجود دارد و هرگز نتایج درستی برای آن رقم نخواهد خورد."

اگر زمان لازم را برای انجام کار نداشته باشید قطعا نمی توانید آن را به پایان برسانید و باید آن را به تعویق انداخت تا تلاش هدر نرود.

  • نادرست: تغییر عملکرد

هنگامی که می خواهید در کسب و کار داخلی خود تغییری به وجود آورید باید به موقع انجام گیرد. شما نباید این موضوع را رها کرده و هیجان را به تیم خود انتقال دهید و باید تنها هفته ها به شکل پنهانی آن را دنبال کنید. سعی کنید هفته ها اطلاعیه هایی درباره عملکرد پروژه خود ارائه دهید تا موفقیتی را در پایان مشاهده کنید. اگر یک معامله بزرگ درباره انتقال پیشنهادی داشتید قطعا آن را انجام دهید زیرا در غیر این صورت تا شش ماهی انجام نخواهد گرفت و باید به شور و شوقی انجام دهید.

  • نادرست: نادیده گرفتن مقاومت های داخلی

همانند تغییر، مقاومت کردن نیز اجتناب ناپذیر است. با پیروی از تمامی موارد درست می توانید میزان اصطکاکی که با آن رو به رو هستید را کاهش دهید اما این مقاومت هیچ گاه از بین نخواهد رفت.

  • نادرست: عدم انتظار تغییر رفتار در سیستم

بسیاری از تغییراتی که سازمان ها و شرکت ها با آن رو به رو هستند به فناوری مربوط می شود. یک شرکت ممکن است برای حل مشکل سیستمی خود از یک ابزار فناوری جدید جهت فرآیندهایی انقلابی بهره گیرد که برای بهره وری و بازاریابی مناسب تلقی می شود.

  • تغییر چالش برانگیز اما ارزشمند

اگر مدیریت درست باشد تغییر حقیقتا برای بازاریابی مثبت است. این مورد شجاعتی را به ارمغان خواهد آورد و درباره آن گفته می شود که این روش کارهای بسیاری را پیش می برد و ما باید این روند را به دقت انجام دهیم تا به پایانی موفقیت آمیز و شگفت انگیزی برسیم.

منبع: www.b2bmarketing.net

با ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵