مقالات

1396-4-20

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

چه ساختار تیمی برای کسب و کار و سازمان شما مناسب است؟

کاترین هاوارد  مدیر بازاریابی UK&I در Atos از تغییرات بسیاری که در مدل سازمانی که شرکت ها به کار گرفته میشوند، متعجب است. از آنجایی که سال ۲۰۱۶ شرکت Atos تیم B2B Marketing را بدست آورد، ما در بحث های بسیاری شرکت کردیم که کمپانی های دیگر نیز برای تیم بازاریابی خود باید حضوری در این بحث های مرتبط داشته باشند.

براساس تحقیقات انجام گرفته، بیش از ۶۲ درصد سازمان ها نسبت به روابط قوی با تامین کنندگان تغییر کمتری داشتند و بیش از ۴۰ درصد آژانس های داخلی یا محلی شامل این پژوهش می شوند.

آژانس های داخلی:

این بخش ها در هر سازمانی هستند و معمولا مسئولیت های مربوط به نتایج برندها را برعهده دارند. آنها از دانش عمیق سازمانی برخوردار بوده و به درک برند، صنعت و مشتریان شما می پردازند. آنها تمایل داشته تا عملکرد شفاف، کارآمد و مقرون به صرفه داشته باشند. همچنین تمامی پروژه ها را از ابتدا تا انتها برعهده داشته و به انجام کامل آنها می پردازند.

آژانس های محلی:

این تیم های اختصاصی، افرادی هستند که در کنار تیم اصلی قرار دارند. آنها از خلاقیت بالایی برخوردارند و می‌توانند در زمان واقعی، پاسخ سریعی دهند. آنها نسبت به صنایع دیگر بهتر بوده و در هزینه ها نیز بهره‌وری دارند. آنها از همکاری و مهارت‌های قابل توجهی بهره می برند. آنها با توجه به اینکه همانند آژانس های خارجی هستند، هیچ موردی درباره تعداد کارکنان تیم وجود نخواهد داشت.

آژانس های خارجی:

این دست آژانس ها خدمات خود را به همراه تیم ارائه می دهند و تیمی منسجم هستند. آنها قادرند برنامه ها، کمپین پیچیده و فنی را به آسانی از طریق کانالی اداره کنند. همچنین تیم آژانس های خارجی می توانند در زمینه های تخصصی نیز خدماتی ارائه دهند و به نوعی تیمی حرفه ای به شمار می روند.

هدف ما در این زمینه چنین بوده که هر سه مدل را ترکیب کنیم و در این مدل آژانس های خارجی براساس همکاری هایی که داشتیم گزینه بسیار عالی برای کار با آنهاست. ما به دنبال چیزی هستیم که متفاوت از آژانس های موجود بوده و بتواند آسان نیازهای ما را برآورده سازد

به طور شخصی ما اعتقادی به این که رویکردی درست یا غلط است، نداریم زیرا معتقدیم بازاریابان B2B با ایده های جدید کار خود را آغاز می کنند تا بتواند هدف موردنظر را به ثمربرسانند. البته دستیابی به این رویکرد کمی زمان بر بوده و امری آسان نیست تا به سرعت انجام گیرد.

www.b2bmarketing.net

با ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵