مقالات

1396-4-18

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

۷ راه برای اعتماد مخاطب به تولید محتوای شما

این موضوع مهم است که همیشه اطلاعات نادرست به دلیل اشتباه نویسنده نیست. اینترنت هر روز با تغییراتی رو به رو میشود و از این رو لینک منبع موردنظر نیز منقرض شده به شمار می رود. این امر، اشتباه تفسیری، آماری و پژوهشی را به دنبال خواهد داشت که در نتیجه تصور می کنید ناشی از اطلاعات نادرست نویسنده است. بنابراین اگر شما در حال نوشتن محتوایی درباره کسب و کار خود هستید باید براساس اطلاعات و آماری دقیق انجام گیرد. در حقیقت شما باید به بررسی پرداخته و ارتباط مورد اعتمادی را با مشتریان ایجاد کنید و از طریق محتوا جلب اعتماد نمایید. اگر مراحل زیر را دنبال کنید قطعا کمک شایانی به شما جهت کسب اعتماد خواهد کرد:

·        ابتدا روی حل مشکلات تمرکز کرده و سپس به کسب بازدید کننده بپردازید

یکی از چیزهایی که افراد نسبت به آن نگران هستند، از دست دادن بازدیدکننده و نادیده گرفته شدن محتوای ارزشمند آنهاست. بنابراین هدف این نیست که صرفا بازدیدکننده داشته باشید، باید به فکر آینده نیز بود و محتوایی درباره کسب و کار خود ارائه دهید تا کمکی برای افراد باشد و به تصمیم گیری آنها کمک شود. در آینده از خودتان سوال کنید که چه منابعی در صنعت شما رایج است؟ اگر به دنبال ایده برداری هستید این تست را در Google Trends انجام دهید. تنها بررسی کنید چه پاسخی را می توانید از این روش بدست آورید که قبلا مشاهده نکردید. برای مثال اگر شما یک شرکت هنری هستید و می خواهید با برندهای مد کمکی کنید بهتر است در آینده مقاله ای در زمینه مرتبط با آن ارائه دهید. به احتمال بسیار تاکنون هزاران بار چنین مطلبی منتشرشده است. اما مطلبی درباره احتمال تغییر صنعت مد می تواند شما را با بازدید بیشتری رو به رو سازد. به طور کلی وظیفه شما این است که بدانید چگونه برند تجاری شما می تواند محتوای باکیفیتی تولید کند، نه آن که یک کار مرسوم را تکرار کنید.

·        تأکید بر کیفیت، بیش از کمیت

اگرچه تولید حجم زیاد محتوا جهت افزایش رتبه در جستجوگر گوگل استراتژی درستی محسوب می شود، اما گاهی موجب سلب اعتماد مردم نسبت به وب سایت یا وبلاگ شما می شود. مردم معتقدند وبلاگ ها یک منبع اولیه اطلاعات هستند و براساس بررسی انجام گرفته، پس از خانواده و دوستان، این وبلاگ ها هستند که معتمد می باشند. اگر می خواهید بینندگان به طور جدی از محتوای شما بهره گیرند، مسئولیت بزرگی دارید. بنابراین باید محتوا کم حجم باشد و همچنین دارای کیفیتی بالا باشد. عوامل اصلی تولید محتوای باکیفیت، افرادی هستند که دارای اطلاعات کافی در زمینه نوشتن محتوا میباشند. موضوعی را انتخاب کنید و با تحقیقی قابل اعتماد شروع به نوشتن محتوا کنید و در نهایت بررسی گرامری و غلط املایی از محتوا داشته باشید. شاید در ظاهر ساده به نظر برسد اما تعداد وبلاگ هایی که محتوای نامناسبی می نویسند بسیار است و این عدم تولید محتوای با کیفیت باعث تعجب است.

·        ثبات قدم

هیچ فردی دوست ندارد محتوای خوب و تاریخ گذشته را مشاهده کند. هنگامی که وبلاگی به کار خود پایان می دهد سوالی را در ذهن خواننده به وجود می آورد که چه اتفاقی برای آن رخ داده است؟چرا نویسنده نوشتن را متوقف کرد؟ این امر موجب می شود تا سلب اعتمادی به وجود آماده و مخاطب اعتماد خود را نسبت به آن منبع اطلاعاتی از دست دهد. در سال 2014 یک نظرسنجی در زمینه بازاریابی محتوا انجام گرفته که 78 درصد موثرترین بازاریابان B2B محتویات خود را سال به سال افزایش دادند. از میان گروه های موردنظر 91 درصد تلاش داشتند در زمینه رسانه های اجتماعی فعال باشند، 62 درصد معتقد بودند که فعالیت در لینکدین موثر است و 50 درصد شبکه اجتماعی توییتر را مفید می دانستند. این آمار نشان می دهد که رقابت سختی را در پیش دارید. اما با ایجاد یک سیستم نوشتن محتوای درست و کامل، موفقیت شما رقم خواهد خورد.

 ·        اثبات کردن

برای اثبات اجتماعی قدرت کافی وجود دارد. همانطور که پیشتر گفته شد، افراد به توصیه وبلاگ هایی که اطلاعات بسیاری را دارا هستند، اعتماد کافی دارند. بنابراین استفاده از اثبات اجتماعی در محتوا بسیار سودمند خواهد بود. این امر ممکن است اقداماتی چون همکاری با رهبران صنعتی، توصیفات مشتری و برخی دیگر را دربرگیرد. در بررسی Bazaar Voice برای گروه figleaf.com، از این طریق، مشتریان با افزایش 12.5 درصدی اعتماد همراه هستند. همچنین محصولاتی که دارای نرخ بازبینی بیشتری بودند با اعتماد بیشتر افراد رو به رو شدند. این یافته ها نشان می دهد که وقتی اثبات اجتماعی درکار است، تصویب شخص دیگری نیازمند راه طولانی است.

·        اجتناب از عناوین مشترک

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که با محتوا به وجود می آید، همان موضوعاتی است که در صنعت تأثیر گذار است. همانطور که قبلا ذکر شد، قراردادن موضوعات رایج در وبلاگ می تواند بسیار مفید باشد. اگر شما در گفتگو های بزرگتر کمک کنید، محتوای بی نظیری به ارمغان خواهد آمد. همیشه به یاد داشته باشید که ادارک آدمی یک برند کلیدی محسوب می شود. برای جدا کردن خودتان از برند باید ابزاری همانند  Buzzsumo بهره گیرید. این ابزار به شما کمک می کند تا متوجه شوید چه موضوعاتی در صنعت کسب و کار شما بیشترین اشتراک را دریافت می کند. بنابراین نگاه به یکی از محبوب و منحصربفردترین مطالب صنعت خود موجب می شود تا دیگران تمایلی به مطالعه پیدا کنند و رقیبی داشته باشید.

·        سرمایه گذاری در برند

برند تنها لوگو، نام و شکل آن نیست. برند درحقیقت چگونگی کسب اعتماد مشتریان بوده و امری دشواراست. ساختن چنین اعتمادی کمی طول می کشد و باید یکی از اهداف نخست محتوا شما به شمار رود. به خاطر داشته باشید که این اعتقادات مشترک شما با مشتریان موجب سازگاری آنها با برند شما می شود.

·        تعامل در شبکه های اجتماعی

یکی بزرگترین مواردی که می توانید از طریق آن بوسیله محتوا، اعتماد در مشتریان ایجاد کنید، همین مورد است. بوسیله این راه از مشتریان درخواست می کنید تا به ادامه گفتگو و اظهار نظر خود پرداخته و اعتمادی نیز در آنها برای نزدیک شدن به شما بوجود خواهد آورد.

با رعایت این موارد میتوانید محتوای خود را در حد عالی نگه دارید.

منبع: www.entrepreneur.com

با ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵