مقالات

1396-3-31

نویسنده : مهتاب جهاندار

آشنایی با دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارهایی با رویکرد گردشگری (۱)

 صنعت گردشگری در اقتصاد صنعت نوپایی بوده که عمر طولانی  ندارد و در طول سال های گذشته توانسته به یکی از اسباب درآمد اصلی کشورها تبدیل شود. در سوی دیگر بازاریابی آنلاین نیز در افزایش درآمد نقش موثری داشته و موجب افزایش روزافزون درآمد ملی می شود. البته گردشگری، صنعتی است که بیشتر درآمد آن ملی بوده و شامل افراد خاصی در کشور نمی‌شود. در سوی دیگر تبلیغات اینترنتی نیز از کسب درآمدی ها جدید همانند صنعت گردشگری محسوب شده و در طول سال های گذشته توانست سود بالایی را شامل حال افراد کند. این دو راه کسب درآمد اگر در کنار یکدیگر قرار گیرند قطعا سود بالاتری را برای طرف نخست به دنبال خواهد داشت.

از این رو رابطه دو حوزه گردشگری و دیجیتال مارکتینگ مستقیم بوده و باید نقش دیجیتال مارکتینگ را در صنعت گردشگری مفید و بزرگ قلمداد کرد. دو حوزه اگر در کنار یکدیگر قرار گیرند سود بزرگی را شامل درآمد ملی خواهند کرد. دانکن الکساندر به عنوان یکی از مدیران شرکت های گردشگری برای پیشرفت شرکت از آنلاین مارکتینگ بهره گرفته و معتقد است مردم به فرهنگ و سنت دیگر کشورها علاقه داشته و از این رو طرفداران بسیاری را می توان در این حوزه شاهد بود. در این میان افراد نخواهند توانست برای کسب اطلاعات سفری به تمامی کشورهای دنیا داشته باشند زیرا از یک سو هزینه بزرگی می طلبد و در سوی دیگر زمان کافی وجود ندارد.

چگونگی فعالیت دیجیتال مارکتینگ در جهت گردشگری

جهت فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ می بایست از روش های خاصی بهره گرفت. یکی از نخستین راه ها ایجاد یک آدرس اینترنتی یا همان وب سایت و سپس ایجاد کمپین های اجتماعی می باشد. البته ایجاد سایتی ساده کارآمد نیست و باید سایت با طراحی زیبا، راه های ارتباطی کامل و محتوا درستی همراه باشد. این موضوع شامل رسانه های اجتماعی نیز می شود و باید کمپین های ایجاد شده به شکل مناسبی کنترل شوند و پیشنهادات خوبی ارائه گردد.

اگر بخواهیم به روش های خاص آنلاین مارکتینگ در گردشگری اشاره کنیم بایستی گزینه های زیرا را نام برد:

۱: آشنایی با موتورهای جستجو

شرکت های بسیاری هستند که در حوزه گردشگری فعالیت کرده و وب سایت بسیار فعالی دارند. این امر کار فعالان این عرصه را برای حضوری قوی در فضای اینترنت دشوار می سازد. زیرا اکثر این شرکت ها به عوامل موفقیت در افزایش بازدید و محبوبیت سایت خود مشرف هستند، در این میان رقابت سختی بین شرکت ها وجود دارد. بنابراین اگر این دسته از شرکت ها بدانند که چگونه در موتور جستجو سایت خود را پربازدید سازند مشکلی به وجود نخواهد آمد.

۲: توجه به عوامل مهم سئو

سئو یکی از مهمترین عوامل افزایش رتبه سایت و بازدید آن در میان سایر سایت ها است. از این رو موتورهای جستجو سایتی را بهتر می دانند و آن را بیشتر در اختیار کاربر قرار می دهند که از سئو کامل و بی نقصی بهره ببرند. برای دستیابی به یک سئو کامل بایستی مطالب نسبتا طولانی بوده و بک لینک هایی در مطالب به کار گرفت. کلمات کلیدی، برچسب ها و بسیاری از عوامل دیگر نقش موثری در این زمینه ایفا می کنند.

در مقاله بعدی به ادامه این موضوع میپردازیم...

راه های تماس با ما:

۰۲۱۲۲۲۰۸۹۳۷

۰۲۱۲۶۶۵۵۲۴۷

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵