مقالات

1396-4-19

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

ترانسفر، موضوعی مهم برای فعالان گردشگری

شرکت های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل برای مشتریان خاص خود سرویس حمل و نقل یا ترانسفر را در نظر می گیرند که به موجب آن مشتریان مورد نظر از مبدأ به مقصد یا از مبدا به ترمینال انتقال پیدا خواهند کرد تا به عنوان سرویسی خاص به مشتریان مخصوصی ارائه شود. CIP و VIP دو نوع مهم و خاص از ترانسفر هستند که در ادامه به آن میپردازیم.

خدمات VIP و CIP  از سرویس های رایج در فرودگاه ها و مسافرت های هوایی به شمار می روند که یا در ترمینال و یا در هواپیما به افراد ارائه می شود.

 VIP  به دسته افرادی گفته می شود که از جایگاه دولتی یا خصوصی بالایی برخوردار هستند و مخفف Very Important Person   یا شخص بسیار مهم می باشد. این دسته افراد می توانند افراد مشهور هنری یا غیر باشند یا از مقامات ارشد لشگری یا کشوری به شمار می روند. این دسته افراد از جایگاه اجتماعی بزرگی برخوردار هستند از طریق ترمینال ویژه یا تشریفاتی با پذیرایی خاص سفر هوایی خود را انجام می دهند. از این رو چنین افرادی سفر هوایی متفاوت از دیگر افراد جامعه داشته و به نوعی باید سرویسی که به آنها ارائه می شود را VIP دانست.

در کنار VIP ، سرویس دیگری وجود دارد که CIP نام دارد. این کلمه مخفف commercially important person  یا شخص تجاری مهم است و به افرادی اطلاق می شود که از جایگاه تجاری بالایی برخوردار هستند و سمت یا جایگاه آنها چیزی خارج از تجارت نیست. این سرویس بوسیله دولت یا عوامل خصوصی برای افرادی خاص یا مهم در فرودگاه ها ارائه می شود و  از تشریفاتی مشابه VIP برخوردار هستند.

در بیشتر موارد CIP ها وجه اشتراکی به VIP ها دارند. به افرادی که VIP هستند سرویس هایی ارائه می شود که لذت بیشتری در مقایسه با سرویس های معمولی دیگر افراد جامعه دارد. بنابراین تشریفاتی خاص و به نوعی پریمیومی برای این دست افراد در نظر گرفته می شود.

اگر بخواهیم به صحبت درباره تفاوت بین دو معقوله CIP و VIP بپردازیم، هزینه امنیتی چون محافظ شخصی، دوربین و دیگر موارد برعهده سازمان مربوط بوده اما در CIP شخص خود هزینه خدمات امنیتی همانند محافظ و امثال آن را تامین می کند. زیرا در CIP فرودگاه با یک فرد تجاری رو به رو بیشتر افراد در این زمینه به سازمان خاصی متصل نیستند تا بتوان آن را در دسته VIP قرار داد، از این رو بیشتر هزینه های تشریفاتی و امثال آن برعهده چنین افرادی می باشد.

اگر بخواهیم اشاره ای به خدمات قابل ارائه به افراد CIP و VIP اشاره کنیم می توان به انجام تشریفات کامل در فروشگاه از جمله دریافت کارت پرواز، تحویل چمدان، ترنسفر پلکان پرواز اختصاصی، پذیرایی ویژه و بازرسی اختصاصی را نام برد. در هتل عوامل بایستی با دسته گل و پذیرایی خاص از افراد استقبال کرده و احترام بالایی به عنوان یک فرد مهم قائل باشند. در سالن همایش نیز بایستی پذیرایی از این افراد صورت گیرد و آنها همچنین در جلوترین صندلی ها قرار می گیرند تا به عنوان افرادی با سمت بالا تشریفات کاملی از آنها انجام گیرد.

با این حساب باید بیان داشت دو معقوله  CIP  و VIP  اگرچه در بیشتر بخش ها یکسان هستند اما به افرادی یکسان اطلاعات نمی شود و از این رو باید آنها را متفاوت از یکدیگر به شمار آورد. البته در CIP بیشتر افراد می توانند خود را در چنین سمتی جای دهند اما  VIP  ممکن است دشوارتر باشد.

برای اطلاع از خدمات ترانسفر CIP و VIP و هرگونه همکاری در این زمینه با شماره زیر تماس بگیرید.

۰۹۰۲۱۱۶۰۶۴۵