مقالات

1395-10-12

نویسنده : علی ناظمی

چطور یک جلسه طوفان فکری را سازماندهی کنیم؟

 ایجاد طوفان فکری گاهی بهترین راه برای پیشرفت اصولی کارها است و کمکی هم برای گروه ها است تا بر روی ایده ها تمرکز داشته باشند. برنامه Google Docs یکی از بهترین ابزار برای طوفان فکری  است چرا که اشتراک آسانی دارد و هم چنین رایگان است.

و اما مراحل طوفان فکری:

1-سازماندهی ایده ها بر اساس شخصیت:

در این مرحله شما باید اهداف را مشخص کنید، امکان دارد شما چیزی در ذهن خود برای توسعه موضوع داشته باشید. این مرحله جایی است که شما توانایی هدایت، جمع آوری و بکار بردن ایده های هر فرد را برای پیشبرد موضوع در مسیر مورد نظر دارید و در واقع ایده ها را جمع آوری میکنید که به منزله پاسخ به پرسش افراد است.

2- نقشه راه:      

بر اساس شخصیت ها، هر موضوع را بر اساس دسته بندی، یک راهنما در نظر میگیریم. محتوای این مرحله، افراد را متوجه چالشی که درگیر آن هستند میکند تا موضوع را دنبال کنند. آنها یاد میگیرند به اندازه ای که توانایی دارند پتانسیل حل موضوع را در خود ایجاد کنند. این موضوع باعث میشود آنها پاسخ های مفیدی ارائه دهند. تصمیماتی که در این بخش گرفته میشود چون روی حل موضوع متمرکز است باعث تنظیم موضوع خواهد شد.

3- برنامه های تنظیم محتوا:

حالا که موضوعات سازماندهی شده اند میتوانید بسوی برنامه نهایی گام بردارید. تعیین محتوا و چگونگی انتشار موضوع در این مرحله قرار دارد، داشتن تفکر استراتژیک در مورد اینکه شما چطور میخواهید کار را پیش ببرید نیز در همین مرحله قرار دارد. حال که حس کنجکاوی افراد تحریک شده و میخواهد اطلاعات بیشتری دریافت کنند؛ براحتی توجه آنها را به موضوع جلب میکنید و در نهایت عالی ترین تصمیم را میگیرید.

www.weidert.com : منبع

برای مشاوره در زمینه مارکتینگ با ما تماس بگیرید

02122208937

09021160645