مقالات

1396-4-7

نویسنده : علی ناظمی

 چهار نکته مهم برای تولید محتوای بازاریابی که مخاطبان دوست خواهند داشت.

     1 . عدم مقاومت مخاطب در برابر محتوا:

تمام یک محتوای خوب در مورد هنر تولید محتوا است؛ هر سرمقاله، پاراگراف و خط نیاز به این دارد که خواننده را ترغیب به خواندن متن کند و باعث شود زمانی را برای خواندن متن صرف کند و در واقع عطش خواندن بخشی دیگر از مقاله را در وی زنده کند تا خواننده به خواندن متن راغب بماند، البته راغب کردن خواننده به این سختی ها هم نیست:

  • محتوایی که خواننده در برابر آن مقاومت نکند وظیفه نویسنده است. بر اساس نظر سنجی روزنامه نیویورک تایمز، 94% از مردم دلیل به اشتراک گذاشتن و پخش یک محتوا را مفید بودن ان عنوان کردند.
  • یکی از رایج ترین کارها برای عدم مقاومت خواننده برای خواندن متن، لذت بخش بودن آن است، این نوع محتوا خواننده را سرگرم میکند. پس راهی برای یافتن عنصر شوخ طبعی در متن بیابید حتی اگر آن متن بسیار کاربردی و جدی باشد.
  • اعتماد بسیار مهم است. اگر از نوشته های خود یک رونوشت بردارید مردم نیز بشما اعتماد میکنند و محتوای مورد نظر را به اشتراک میگذارند. منابع قابل اعتماد برای برند و شهرت شما بسیار مفید هستند و دامنه قدرت و رنکینگ گوگل شما را بالا میبرند.

    2 .(mobile friendly)  :

در سال 2015 طبق آمار گوگل  افراد  از موبایل نسبت به کامپیوتر شخصی خود برای جستجو کردن بیشتر استفاده میکنند. امروزه جستجوهای بسیاری شامل این موضوع هستند؛ پس به خوانندگان چیزی را که میخواهند بدهید.

  • مختصر نوشتن سخت ولی مهم است، ولی این بدان معنا نیست که محتوا را کوتاه کنیم؛ بلکه باید از شر جملات، افعال و واژگانی که نیاز ندارید راحت شوید.
  • سرخط های کوتاه تر، راحت تر خوانده میشوند پس سرخط ها را برای خوانندگان کوتاه و شیرین کنید.

    3 . نحوه پست گذاشتن :

نحوه پست گذاشتن ارزش آفرین است. هر کسی دوست دارد که بهترین پست را از نظر کیفی بگذارد؛ آنها با ارزش هستند و باعث ساخت بخشهای بزرگی از یک محتوای عالی میشوند.

  • انتخاب موضوعی که باعث شود خوانندگان تصور کنند چه چیزی برای یادگیری دوست دارند اولین موضوع برای چگونه پست گذاشتن است.
  • تا میتوانید باید یک عنوان ساده برای برای متن پیدا کرد تا خواننده از موضوع اصلی آن با خبر شود.

   4 . استفاده از واژگان قوی :

بعضی نویسندگان هدیه ای برای خلق محتوا دارند که شخصا آنرا در مرحله ای از احساس شخصی خود لمس میکنند.آنها این کار را با استفاده از واژگان قدرتمندی که میشناسند انجام میدهند. اگر وازگان قدرتمند را با نوشته شخصی خود ادغام کنید باعث از بین رفتن تأثیرگذاری آن واژه میشوید. در واقع خالقین محتوای فوق العاده خواننده را به آلارمهای احساسی مشغول میکنند. هزاران واژه قدرتمند وجود دارند که با استفاده از آنها میتوانید خواننده را در حالت ذهنی ویژه ای قرار دهید.

یادتان باشد برای خلق یک محتوای خوب باید هدفمند، مختصر و از صمیم قلب بنویسید. یکی از بهترین راه ها برای این کار بازی با قالب های محتوایی نوشته شما است. تلاش کنید با ترکیب قالبهای محتوایی به فرمولی برسید که با ارزش باشد و قابلیت اشتراک گذاری داشته باشد.

entrepreneur.com : منبع

برای خلق محتوای با ارزش در سایت خود همین حالا تماس بگیرید.

02122208937

09021160645