مقالات

1396-2-9

نویسنده : علی ناظمی

پنج راه برای داشتن تبلیغات موثر

      1 . مشتری باید صدای استراتژی تبلیغاتی  را در مورد برند خود بر اساس واقعیت درک کند ، نه بر اساس خیال و توهم. مشتری باید بطور کامل نقش تبلیغات در بازاریابی را درک کند. آژانسهای تبلیغاتی هم معجزه گر نیستند و بر اساس اطلاعاتی که به آنها داده میشود تبلیغ را میسازند، این بدان معنی است که مشتری باید اطلاعات خوب و گلچین شده ای در اختیار آژانس تبلیغاتی قرار دهد تا ارتباط دو طرفه کاملی بین آژانس و مشتری بوجود آید. براساس همین موضوع استراتژیهای تبلیغی آزانسها هم باید تست شده و عقلانی باشند تا مشتری تبلیغ را ازآن خود بداند.

      2 . هر تبلیغ باید از پیش تحلیل شده باشد، یعنی ابتدا برای گروهی خاص از افراد جامعه هدف فرستاده شود، سپس فیدبک آن گرفته شود، پس از گرفتن فیدبک و آنالیز و تحلیل تبلیغ، کم و کاستی ها بررسی و برطرف شود. پس از انجام این پروسه برای تمام جامعه هدف تبلیغ پخش شود.

      3 . هیچ سیستم تستی تبلیغاتی 100% کاملی وجود ندارد، بعضی بنسبت دیگر کامل تر هستند؛ ولی هر سیستمی تبلیغ شما را بهبود میبخشد. نکته مهم در مورد این موضوع این است که هر کس یاد میگیرد چطور نتایج را تعبیر کند و در بخش مربوط به برند خود بکار ببرد.

      4 . اگر بودجه به شما اجازه میدهد تست تبلیغ هرچه زودتر و در مراحل اولیه انجام پذیرد. پیش تولید تبلیغاتی باعث میشود تا تبلیغات با تغییراتی جزیی به فرم دلخواه مشتری درآید. این کار باعث میشود که از اتلاف پول و وقت مشتری جلوگیری شود، در صورتی که اگر پیش تولید نباشد شما باید دو بار هزینه کنید؛ یکی برای اولین تولید و یکی هم برای دومین تولید پس از اعمال تغییرات.

      5 . برای ساخت تبلیغات استاندارد خود را داشته باشید، برای تولید هر چیز شما یاد میگیرید که هر موضوعی چه کاربردی دارد و برای چه چیزی کاربرد ندارد. فکر کردن برای استانداردهای شرکت شما، به شما بینش میدهد که برند خود را چگونه معرفی کنید.

سه اصل مهم تبلیغاتی از اسطوره تبلیغات، دیوید آگیولی

      1 . خالق درخشندگی باشید:

بازاریابان نیاز به مفاهیمی درخشان دارند که نه تنها آنها را به بهترین اهدافشان برساند؛ بلکه آن مفاهیم را نیز بر روی محصولشان بفروشند. آگیولی توضیح دهنده تئوری ایده بزرگ بود؛ بدین معنا که یک مفهوم فراموش نشدنی که در تخیل مخاطب وجود دارد را بگیریم و بجای آن محصول خود را در نقشه ذهنی آنها بگذاریم.

      2 .  تحقیق کنید:

آگیولی به کپی باور نداشت و کپی کارهای وی با اصل آنها هیچ توفیری نداشت. وی یک تحقیق با دقت بالا بمنظور برملا کردن حقیقتی جذاب در مورد تولید محصولی که با راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی و عدم راه اندازی کمپین ساخته بود انجام داد. هدف وی آنالیز و بررسی تأثیر کمپین تبلیغاتی بر فروش محصول بود و در این مورد به حقیقتی جذاب دست یافت، فروش محصول از طریق کمپین با اختلاف زیادی پیشتاز بود. زمانی که کسی مانند آگیولی برای هر کاری این زمان را صرف میکرد چرا شما نباید برای فروش محصول خود، روی تبلیغات زمان صرف کنید؟

      3 . انضباط جهانی:

مدیران تبلیغاتی  دنیا خلاق نبودند؛ آنها نیاز به تیز کردن اسلحه مهارت خود در توسعه برنامه هایشان بمنظور تربیت نسل جدید تبلیغات داشتند. اگر میخواهید در زمینه ترویج و ترفیع چیزی موفق باشید، عالی ترین خودتان را در زمینه خلق بهترین موارد ممکن بکار گیرید؛ در غیر این صورت چیزی را که لایق آن هستید بدست نمی آورید. بقول آگیولی:

در هیچ مهارتی خبره نمیشوید مگر با صرف کردن زمان و داشتن نظم.

برای مشاوره در زمینه بازاریابی  و تبلیغات کسب و کار خود با ما تماس بگیرید.

09021160645

02122208937