مقالات

1396-2-9

نویسنده : تیم تولید محتوا B2BNET

Conversion :  شاخص‌های میزان فعالیت ، نتایج و فروش

قاعدتا هدف نهایی شما تبدیل بازدید‌کننده به مشتری و ترویج برندتان است. این تبدیل می‌تواند فروش یک کالا و ارایه خدمات، اشتراک در لیست خبرنامه، دانلود فایل، ثبت نام در سایت و یا خیلی چیزهای دیگر باشد. در این قسمت به معیارهای در این زمینه اشاره می کنیم تا میزان نرخ تبدیل کسب و کار خود را بدست بیاورید. باید مجدد اشاره کنم که استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس در این قسمت میتواند مفید باشد.

میانگین تعداد سفارش : متوسط تعداد سفارش هر مشتری

میانگین درآمد از هر مشتری : به طور میانگین از هر مشتری چه مقدار درآمد کسب می‌کنید. برای اینکار درآمد سالانه را تقسیم بر تعداد مشتری‌ها کنید

درآمد به ازای هر کلیک (RPC) : میزان متوسط درآمد در ازای هر کلیک در تبلیغات کلیکی

میزان بازگشت سرمایه (ROI) : درآمد بدست آمده از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی و تقسیم آن بر کل هزینه های صورت گرفته در برنامه بازاریابی شبکه های اجتماعی

تعداد تبدیل (Conversions) : تعداد تبدیل‌های صورت گرفته در یک دوره زمانی [ تبدیل به عنوان اقدام نهایی که از یک کاربر انتظار دارید شمرده می شود ، این بستگی به انتخاب شما دارد اما می تواند شامل : ثبت نام در سایت ، دانلود یک فایل ، نصب برنامه ، شرکت در نظر سنجی و غیره باشد]

پرداخت هزینه تبلیغاتی به ازی هر عمل (CPA) : چه مقدار هزینه به ازای دست یابی به یک تبدیل و اکشن پرداخت می شود

تعداد تبدیل بازدیدکنندگان جدید : چه تعداد تبدیل توسط بازدیدکنندگان جدید در یک بازه زمانی مشخص صورت گرفته است.

نرخ تبدیل (Conversion rate) : درصد کاربرانی که تبدیل مورد نظر را انجام داده اند و تقسیم آن بر کل ترافیک وب سایت در یک دوره زمانی مشخص.

در مورد بهینه سازی نرخ تبدیل بیشتر بخوانید

Retention and advocacy : متریک ‌های موثر در حفظ و رضایت مشتری

این معیار به شما کمک می‌کند تا میزان موفقیت در شکل گیری ارتباط و دوستی با مخاطبین و کاربران خود را بررسی کنید و همچنین ببینید آیا مشتریان شما برندتان را به دوستان خود معرفی می‌کنند یا خیر !

تعداد مبلغان برند : تعداد مشتریانی که نام تجاری شما را به دیگران توصیه می‌کنند . این مورد بر اساس تعداد حمایت در شبکه های اجتماعی شمرده می شود.

نرخ حفظ مشتری : درصد کل تعداد مشتریان نسبت به تعداد مشتری که اشتراک یا اکانت خود را حذف کرده است.

تعداد نظرات و انتقادها : تعداد نظرات مثبت یا منفی و یا کسب rating در یک دوره زمانی مشخص

نرخ رضایت مشتری : از طریق نظر سنجی و ارایه سوالات به مشتریان و در نظر گرفتن درصد ۰ تا ۱۰۰ می‌توانید این معیار را بدست آورید. ۱۰۰ را به عنوان رضایت کامل مشتری در نظر بگیرید.

نظرات و توصیفات مشتری از برند (Customer testimonials) : تعداد نظرهای توصیفی در یک دوره زمانی مشخص

هزینه پاسخگویی و پشتیبانی هر تیکت : مجموعه هزینه ماهانه یک تیم عملیاتی تقسیم بر تعداد تیکت ماهانه.

blogad.ir